img img img img img img img img img img
2019-06-13
29 maj 2019r, DZIENNIK PULS BIZNESU "REWOLUCJA W KONOPIACH"
O potencjale drzemiącym w rodzimych gatunkach konopi, o dynamicznym rozwoju inicjatywy "Program Konopny" oraz o zasługach IWNiRZ w dziedzinie produkcji najwyższej jakości materiału siewnego...
Olej z nasion lnianki
OLEJ RYDZOWY
z nasion lnianki

olej z nasion lnianki

Olej rydzowy z nasion lnianki tłoczony jest z nasion lnianki siewnej (Camelina sativa L.) - jednej z najstarszych uprawnych roślin oleistych. Rdzawego koloru nasiona lnianki siewnej przypominają barwę jadalnego i cenionego grzyba - rydza, dlatego lnianka siewna  w tradycji ludowej określana jest nazwą „rydz”, a olej z jej nasion „olejem rydzowym”.

Tłoczenie oleju odbywa się w warunkach gwarantujących pełne zachowanie własności odżywczych. Oleju nie poddaje się żadnym zabiegom uszlachetniającym. Ten wartościowy odżywczo i smaczny olej wyróżnia się wysoką zawartością wielonienasyconych kwasów omega-3.

Olej rydzowy z nasion lnianki o specyficznym smaku z nutą cebuli i gorczycy oraz przyjemnym aromacie stanowi smaczny dodatek do sałatek i surówek warzywnych, do kaszy, śledzi, białego sera, pieczywa, ziemniaków, z drobno pokrojoną cebulą lub czosnkiem.

Składnik produktu: olej z nasion lnianki tłoczony na zimno - 100%