GMP

Certyfikaty GMP dla naszego Instytutu

Nasz Instytut otrzymał certyfikaty GMP na kolejne 3 lata dla Zakładu Badań i Przetwórstwa Nasion oraz Zakładu Farmakologii i Fitochemii.

To potwierdzenie wysokich standardów jakościowych i bezpieczeństwa, które stosujemy w naszych działaniach.

Certyfikaty te świadczą o naszym zaangażowaniu w doskonalenie procesów produkcyjnych oraz o naszej ciągłej trosce o zadowolenie i bezpieczeństwo naszych klientów.

________________

Dobra Praktyka Wytwarzania
(ang. Good Manufacturing Practice – GMP)

Zasady GMP to standardy produkcji przemysłowej, szczególnie istotne w branżach farmaceutycznej i spożywczej. Zapewniają wysoką jakość i czystość surowców oraz kontrolę nad całym procesem produkcyjnym.

Ich stosowanie podnosi bezpieczeństwo produktów dla konsumentów. W sektorze żywności GMP skupia się na jakości odżywczej, bezpieczeństwie zdrowotnym i cechach organoleptycznych.

Zakłady realizują GMP poprzez dbałość o higienę, odpowiednie warunki magazynowania, utrzymanie sprzętu i infrastruktury, kontrolę szkodników, optymalne warunki środowiskowe i gospodarkę wodno-ściekową, oraz monitoring zdrowotny pracowników.


Data dodania: 08.05.2024

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.